AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusRehberler ifadeye çağrılacak!

Karantina altında olan rehberleri ziyarete giden Rehberler Birliği üyeleri ifadeye çağrılacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Karantina altında olan rehberleri ziyarete giden Rehberler Birliği üyeleri ifadeye çağrılacak.

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, bugün Mağusa’daki karantina altında olan otelleri ziyaret eden rehberlerin ifadeye çağrılacağını bildirdi.

Özersay kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün Polis Genel Müdürü ile görüştüğünü ve bahsi geçen kişilerin ifadelerinin alınacağını duyurdu.

Açıklama şöyle:

Bu akşam Polis Genel Müdürümüz ile görüştüm, ve karantinadaki kişilerin ziyaret edilmesi iddiasına dair adım atılmasını talep ettim. Az önce kendisinden aldığım bilgiye göre bu akşam sosyal medyaya yansıyan ve karantinada bulunan kişilerin ziyaret edildiğini belirten paylaşımda ismi geçenlerin polis tarafından ifadeleri alınacak. Bu işlem bu akşam itibariyle başlayacak. Kamuoyunun dikkatine.

Öte yandan, alınan ifadelerin ardından elde edilecek verilere göre bahsi geçen rehberlerin zorlayıcı izolasyon yapılacağı da bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık