AktüelGazedda'nın GündemiReflex Team Direktörü Kaşif hakkında tutuklama emri çıkarıldı iddiası

İddiaya göre, Reflex Team Co. Ltd Direktörü Börke Kaşif hakkında tutuklama emri çıkarıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa İsmet İnönü Bulvarı yakınlarında 2014 yılında tamamlanan Platinium Apartmanı ile ilgili 19 dairenin 22 kişiye satıldığı iddiası ve davasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İddiaya göre, Reflex Team Co. Ltd Direktörü Börke Kaşif hakkında tutuklama emri çıkarıldı.

Reflex Team Co. Ltd Direktörü Börke Kaşif’in 2013 yılından itibaren Salamis yolu üzerinde bulunan Platinium Apartmanı için satış sözleşmeleri imzaladığı fakat 24 ayda teslim edeceği daireleri tamamlamayarak, 2013 yılından 2017 yılına 19 daireyi 22 kişiye sattığı iddiaları üzerine mahkemede açılan davalar sürerken, GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, Kaşif hakkında tutuklama kararının çıkarıldığı ancak Kaşif’in halen bulunamadığı öğrenildi.

Reflex Mağdurlarından Seda Mahir, GazeddaKıbrıs’a yaptığı açıklamada, Börke Kaşif’e Salamis yolu üzerinde bulunan, inşaası tamamlanmamış Platinium Apartmanı sebebi ile birden fazla dava açıldığını hatırlatarak, Kaşif’in, mahkemenin verdiği emre itaatsizlik ettiği ve bir daireyi birden fazla kişiye sattığını iddia etti.

Mahir, Kaşif’in apartmanı bitirip, mağduriyetleri gidereceğini yönünde bir açıklamada bulunduğunu da ifade ederek, son bir yılda Kaşif’in konu hakkında herhangi bir ilerleme kaydetmediğini belirtti.

Mahir açıklamasında şunları kaydetti:

“Polisin yürüttüğü suç davasında sona yaklaşılmış olup, Kaşif’e tutuklama emri çıkarılmıştır. Polis şu an Börke Kaşif’i aramaktadır fakat polisten alınan bilgiler doğrultusunda Kaşif kayıptır. Sınır kapılarına gerekli talimatlar verilmiş, adadan çıkışı engellenmiştir. Börke Kaşif’i görenler 155’i arayıp ihbar edebilirler. Hiç kimse hukuktan üstün değildir, adalet yerini bulacaktır.”

Konu neydi?

Mağusa’da İsmet İnönü Bulvarı’ndaki (Salamis Yolu) Platinium Apartmanı’ndan 2014 yılında daire alan kişiler, apartmanda 19 daire olmasına rağmen, bazı dairelerin başkalarına da satıldığını ve 22 ev sahibi olduğunu iddia etmişti. Apartmandan daire alan yurttaşlar, hem inşaatın hala bitmemesi, hem de paralarını geri alamadıkları için mağdur olmuş, Reflex Team yetkili direktörü Börke Kaşif’in yaptığı Platinium Apartmanı’nda, 19 daire olmasına rağmen 22 farklı kişiye daireleri sattığı iddia edilmişti.

Fotoğraf: MHA

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık