AktüelEkonomi PolitikKentPolitikaRefikoğlu: “Şehir Planlama Dairesi rant çevreleri ile kolkola hareket etmemeli”

Şehir Plancılar Odası Başkanı Merter Refioğlu Yeni Bakış gazetesinden, Süreyya Özdemir’e yaptığı açıklamalarda alınan ara emirleri dolayısı ile bazı çevrelerin rahatsız olduğunu söyledi.  Kendi çıkarları için bazı çıkar çevreleri ve Şehir Planlama Dairesi Müdürü tarafından açıklamalarının yanlış tarafa çekilmeye çalışıldığını ifade etti. Refikoğlu: “Şehir Planlama Dairesi Her Zaman Baskı Altındadır. Çıkar ve Rant Çevreleri ile Kolkola Hareket Etmemeli Kamu Yararı  için Çalışılmalıdır” Tezgaha düşürüldüm Şehir Plancılar Odası Başkanı Merter Refioğlu, bir Tv programında İskele konusunda söylediklerinin çıkar...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Şehir Plancılar Odası Başkanı Merter Refioğlu Yeni Bakış gazetesinden, Süreyya Özdemir’e yaptığı açıklamalarda alınan ara emirleri dolayısı ile bazı çevrelerin rahatsız olduğunu söyledi.  Kendi çıkarları için bazı çıkar çevreleri ve Şehir Planlama Dairesi Müdürü tarafından açıklamalarının yanlış tarafa çekilmeye çalışıldığını ifade etti.

Refikoğlu: “Şehir Planlama Dairesi Her Zaman Baskı Altındadır. Çıkar ve Rant Çevreleri ile Kolkola Hareket Etmemeli Kamu Yararı  için Çalışılmalıdır”

Tezgaha düşürüldüm

Şehir Plancılar Odası Başkanı Merter Refioğlu, bir Tv programında İskele konusunda söylediklerinin çıkar çevreleri ve Şehir Planlama Dairesi tarafından maksatlı olarak farklı noktalara çekildiğini belirtti.

Refikoğlu, ilk günden beridir ülkemizin daha planlı hale kavuşması için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kamu yararı dışında bir amaçlarının olmadığını ifade eden Refikoğlu, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi emirnameleri ve plan çalışmalarının başlaması ile de aynı şeyleri savunduklarını belirtti. Merter Refikoğlu, geçtiğimiz haftalarda Şehir Planlama Dairesi ve İçişleri Bağanlılığı’nın Emirneme’de bölgeye büyük zarar verecek bir değişikliğe gitmesi sonucu ara emri aldıklarını belirti.

“Birçok programa katıldım. Ancak bu zamana kadar gittiğim  hiçbir programda böylesi bir tezgaha düşürülmemiştim.”şeklinde konuştu.

Televizyon programında kendisine yöneltilen soruların, yanlış tarafa çekildiğini anlatan Refikoğlu:“Programda sorulan bir soruda bilgileri nerden aldığım soruldu, soru ilginç gelmesine rağmen cevapladım. Ben Şehir Plancılar Odası Başkanıyım, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları birliğinde beraber çalıştığımız odalar var. Basından tutun Birlik içindeki odalarımıza, vatandaştan arkadaşlarımıza kadar bir çok yerden bilgi akışı geliyor. Biz bunları değerlendirip çalışmalarımızı yapıyoruz. Herhangi bir istihbarat örgütümüz yok. Ancak katıldığım programda ısrarla  sorulan sorulara karşı verdiğim  cevaplarla programın devamında verdiğim cevaplar birleştirilip akılları sıra konuyu farklı yerlere çekmişlerdir.”dedi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık