PolitikaReddediyoruz Platformu Siber’i Ziyaret Etti

Reddediyoruz Platformu temsilcileri dün, Meclis Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti. Ziyarette Platform temsilcileri Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’nin kurulması anlaşmasına öncelikle toplum mühendisliği boyutu bunun yanı sıra da hukuksal boyutuyla, ilk günden beri karşı çıktıklarını belirtti. Bu karşı çıkışın gençlik hareketi olarak başladığını ancak ilerleyen zamanlarda toplumsal bir harekete dönüştüğünün altını çizdi. Platform temsilcileri, anlaşmanın Anayasa Mahkemesi tarafından Anayasaya aykırı bulunması ve buna bağlı olarak da Cumhurbaşkanı tarafından Meclise geri gönderilmesini takiben hükümet...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Reddediyoruz Platformu temsilcileri dün, Meclis Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti.

Ziyarette Platform temsilcileri Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’nin kurulması anlaşmasına öncelikle toplum mühendisliği boyutu bunun yanı sıra da hukuksal boyutuyla, ilk günden beri karşı çıktıklarını belirtti.

Bu karşı çıkışın gençlik hareketi olarak başladığını ancak ilerleyen zamanlarda toplumsal bir harekete dönüştüğünün altını çizdi.

Platform temsilcileri, anlaşmanın Anayasa Mahkemesi tarafından Anayasaya aykırı bulunması ve buna bağlı olarak da Cumhurbaşkanı tarafından Meclise geri gönderilmesini takiben hükümet tarafından geri çekilmesi sonrasında Reddediyoruz platformunun mücadelesinin kalıcılığını, gençliğin iradesini, yurdunu sahiplenmesi ve toplumsal barış talebini göstermek amacıyla boş bir alanı ağaçlandırılma ve Meclis’e bir zeytin ağacı dikme talepleri olduğunu iletti.

Meclis Başkanı Sibel Siber, arzu edilenin, hukuka aykırı olan bu anlaşmanın, bu süreçler yaşanmadan geri çekilmesi olduğunu ve meclisin en önemli görevinin yasa ve uluslararası anlaşmaların hukuka uygunluğunu denetlemek olduğunu belirtti.

Siber, temennilerinin hükümetin bundan hem hukuku hem de toplumun duygu, düşünce ve yaşam tarzını göz önüne alarak adım atması olduğunun altını çizdi. Platform’un Meclis’in bahçesine zeytin ağacı talebini de Meclis İçtüzüğü’ne bakıp değerlendireceklerini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık