AktüelKentPolitikaRanta geçit yok: İmar Planı onaylanamadı

İskele, Yeniboğaziçi İmar Planını’nı onaylanamadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 4, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İskele, Yeniboğaziçi İmar Planını’nı onaylanamadı.

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen, Birleşik Kurul toplantısında bölge belediye başkanları, İskele ve Mağusa Kaymakamları’nın da katıldığı bir oylama yapıldı. Oylama sonucunda plan onaylanmadı.

Refikoğlu: “Plan’ı şimdiye kadar rant ve çıkar çevrelerinin istediği şekilde yaptınız”

Şehir Plancılar Odası Başkanı Merter Refikoğlu “Plan’ı şimdiye kadar rant ve çıkar çevrelerinin istediği şekilde yaptınız” dedi ve bundan sonra yaşanacakların takipçisi olacaklarını duyurdu.

“Birleşik Kurul Mağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planını’na bu şekline onay vermedi. Her aşamasında beraber çalıştığınız!! Üç Belediye de kabul etmedi Plan’nın bu halini. Plan’ı şimdiye kadar rant ve çıkar çevrelerinin istediği şekilde yaptınız. Kalan kısa sürede planı bilimsel olarak çalışma zamanı. Haberlerinizi bekliyoruz, katkı koymaya hazırız. Yoksa bu kadar tepkiye rağmen planı bu şekilde bırakacak mısınız? Göreceğiz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık