koronavirusRahatlıkla yasakları çiğniyorlar!

Hükümet ortakları, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin koyduğu yasakları dinlemiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ne Hükümet ortakları ne de muhalefet vekilleri, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin koyduğu yasakları dinlemiyor. 10 kişiden fazla toplanmaların yasak olduğu bir dönemde UBP Genel Başkanı ve seçtirilmiş Başbakan Ersan Saner, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı ve Halkın Partisi Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu ziyaretlerini sürdürüyor.

Hükümetin başı bile yasakları takmıyorken, yurttaşlardan yasaklara uyması bekleniyor. Seçtirilmiş Başbakan Ersan Saner, dün akşam Elye’de düzenlenen bir etkinliğe katıldı. Onlarca kişinin katılım gösterdiği etkinlikte kimsenin maske dahi takmaması dikkat çekti.

Öte yandan, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı ise dün Karpaz’da bir etkinlik düzenleyerek birçok insanın biraraya gelmesine aracılık etti. Etkinlikte yine kimsenin maske takmadığı gözlemlendi.

Muhalefet ise pek farklı bir durumda görünmüyor. Halkın Partisi’ne Genel Sekreter olarak seçilen Gülşah Sanver Manavoğlu ise dün sabah saatlerinde Lefkoşa’da bir gezi düzenleyerek, Surlariçi’nde onlarca kişiyle kahvaltı yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık