AktüelPolitikaProtokol imzalandı, Türkiye 750 milyon TL’yi serbest bıraktı

TC ve KKTC Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole TC Cumhurbaşkan Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ersin Tatar imza koydu. Protokol kamuoyu ile paylaşılmadı. 750 milyon TL serbest Oktay, 750 milyon TL’lik kaynak aktarımının ilk diliminin bugün itibariyle serbest bırakıldığını da açıkladı, yapısal reformların Kıbrıs’ta güçleniyor olmasının önemli olduğuna değindi. Enerji konusuna da değinen Oktay, “Türkiye, adayı suda nasıl rahatlattıysa, enerji sorununun kökten çözülmesi için ilgili bakanlıklarda çalışmalar sürüyor” dedi. Başbakan Ersin Tatar ise...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 20, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC ve KKTC Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü imzalandı.

Protokole TC Cumhurbaşkan Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ersin Tatar imza koydu.

Protokol kamuoyu ile paylaşılmadı.

750 milyon TL serbest

Oktay, 750 milyon TL’lik kaynak aktarımının ilk diliminin bugün itibariyle serbest bırakıldığını da açıkladı, yapısal reformların Kıbrıs’ta güçleniyor olmasının önemli olduğuna değindi.

Enerji konusuna da değinen Oktay, “Türkiye, adayı suda nasıl rahatlattıysa, enerji sorununun kökten çözülmesi için ilgili bakanlıklarda çalışmalar sürüyor” dedi.

Başbakan Ersin Tatar ise  alt yapı da dahil çeşitli alanlarda üretken ve verimli pozisyonu artırmak, güçlü ekonomi yaratmanın görevleri arasında olduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık