AktüelGazedda'nın GündemiProfesyonel düşünülmüş bir suikast

Failler, 24 Ocak'tan itibaren Falyalı'nın evi ve işyerlerini gözetlemeye başladı. Keşif ve gözetleme faaliyeti 14 gün boyunca sürdü. Bu keşifler sırasında Falyalı'nın iki ayrı yolu kullandığı tespit edildi ve geçebileceği iki ayrı yola iki ayrı pusu atıldı. Falyalı, hangi yoldan geçerse geçsin saldırının hedefi olacaktı.
Gazedda KıbrısŞubat 11, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İndependent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın polis kaynaklarına dayandırdığı yazısına göre Falyalı suikastinin kusursuz şekilde gerçekleşmesi için iki hafta boyunca keşif yapıldı.

Arpacık’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

2 ayrı noktaya yerleşen tetikçiler buralardan Falyalı’nın bulunduğu araca ateş açtı.

Saldırıda kalaşnikofların dışında henüz tespit edilmeyen bir silah kullanıldı.

Failler, 24 Ocak’tan itibaren Falyalı’nın evi ve işyerlerini gözetlemeye başladı.

Keşif ve gözetleme faaliyeti 14 gün boyunca sürdü.

Bu keşifler sırasında Falyalı’nın iki ayrı yolu kullandığı tespit edildi ve geçebileceği iki ayrı yola iki ayrı pusu atıldı.

Falyalı, hangi yoldan geçerse geçsin saldırının hedefi olacaktı.

Kıbrıs’ta gözaltına alınan bir kişinin saldırıda kullanılan aracı kiraladığı iddia ediliyor.

İfade edilenlere göre bu şahıs suikastın yapıldığı bölgede 40 dakika ila 1 saat arasında bulundu.

Polis kaynakları, şüphelilerin deniz motoruyla adadan kaçtığı iddiasını yalanlayarak, bunun basit bir çete cinayeti değil profesyonel düşünülmüş bir suikast olduğunu belirtiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık