koronavirus“Pozitif sonuç alınan vatandaşlarla ilgili yakın takipteyiz”

Bakanlar Kurulu olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu'nun aldığı yeni tedbirleri açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Bakanlar Kurulu olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu’nun aldığı yeni tedbirleri açıkladı.

Özersay’ın açıklaması şöyle:

Pile’yle ilgili alınanın tedbirler nedeniyle, Pileli yurttaşlar kuzeye geçemiyor, 14 gün ek karantina isteniyor. Bu nedenle, Akdoğan’daki ambulans ve sağlık ekipleri Pile’ye de sağlık hizmeti sunacak.Pile için ayrıca gıda yardım paketleri hazırlanacak. Pile muhtarı ile istişare halinde adım atılacak

“Polis Genel Müdürü de Bakanlar Kurulu toplantısına davet edildi, ihtiyaçlar karşılanıyor, yeni ihtiyaçlar da varsa karşılanacak. Ayrıca kritik noktalarda görev yapan kamu görevlileri için de gerekli ihtiyaçlar karşılanacak. Sağlık Bakanı Ali Pilli, teknik düzeyde alınan kararlarla ilgili Bakanlar Kurulu’na sunum da yaptı. Bu süreçte, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı ilave tedbirler kamuoyuna duyurulacak.

Pozitif sonuç alınan vatandaşlarla ilgili yakın takipteyiz. Bireylerin her birinin kendi sorumluluğunun ne kadar önemli olduğu da gündeme geliyor. Biz elbette takip yapacağız. Ancak yine de her yurttaş, başına polis görevlendirme imkanı olmadığını bilmeli. Herkesin başına birer birer polis koyma şansımız yok.

Bildiğiniz gibi, merkezi karantina noktaları oluşturduk. Bu karantina merkezlerinde 14 gün kalınacaktır, kimse bir ayrıcalık beklentisi içerisine girmesin, imkan olan farklı farklı yerlere gelenleri yerleştiriyoruz. Çok kolay bir süreç değildir. Biraz da yaşam kalitemizden ödün vermemiz gerekecek, temel sağlık ve ihtiyaçlar baki kalmak üzere.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft