AktüelGazedda'nın GündemiPolisten iki kadına şiddet iddiası

Polis'in, iki siyah kadına şiddet uyguladığı iddia edildi. Avrupa Gazetesi, konuyu "bu kez polisten, siyah iki kız kardeşe şiddet: Yüzü Gözü Mosmor" başlığıyla verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 12, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Polis’in, iki siyah kadına şiddet uyguladığı iddia edildi. Avrupa Gazetesi, konuyu “bu kez polisten, siyah iki kız kardeşe şiddet: Yüzü Gözü Mosmor” başlığıyla verdi.

Avrupa Gazetesi’nin haberine göre, polis şiddeti sosyal medyada büyük yankı uyandırdığı halde, polis olayla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. İki kız kardeş, Lefkoşa’nın Dereboyu bölgesinde taksi bekledikleri sırada,  sivil polisler tarafından zorla arabaya bindirildiklerini, karakola götürüldüklerini ve yolda olduğu gibi orada da dövdüklerini söyledi.

Dün karakola giderek şikayette bulunan kadınların, halen olayın etkisinde olduğu da bildirilirken, haklarını arayacakları da bildirildi. Öte yandan 4 polis ise kadınların görevlerini yapmalarını engellediklerini ileri sürdü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..