AktüelGazedda'nın GündemiPolisin bulamadığı istismarcıyı hayvanseverler buldu

Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi karşısında bulunan Bahriyeli Sokak’ta, 5 gün önce sabah 05:30 sularında meydana gelen köpeğe cinsel saldırı suçundan aranan şahısı hayvanseverler sokak sokak gezerek buldu ve polise teslim etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi karşısında bulunan Bahriyeli Sokak’ta,  5 gün önce sabah 05:30 sularında meydana gelen köpeğe cinsel saldırı suçundan aranan şahısı hayvanseverler sokak sokak gezerek buldu ve polise teslim etti.

Yaşandıktan 3 gün sonra, restoran kamerası görüntülerinin izlenmesiyle ortaya çıkan olayı hayvan hakları dernekleri polise bildirmişti. Polis tarafından bulunamayan istismarcıyı hayvanseverler buldu ve polise teslim etti.

Köpeğe cinsel saldırıda bulunan şahıs Ceza Yasasının 175’inci maddesine göre ağır suç işlemiş sayılıyor.

Ceza Yasasının 175’inci maddesine göre, bir hayvanla cinsi münasebette bulunan herhengi bir kişi, ağır bir suç işlemiş olur ve 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Hayvanseverlerin açıklaması şöyle:

“Günlerdir yakalanmasını bekledik ve daha fazla dayanamayıp bugün ekip arkadaşlarımız ile Mağusa’ya gittik.

Kamera kayıtlarını izleyip daha yakından resmini elde edince sora sora bu sapığı bulduk ve adresini Polise bildirdik.

Polis adamı tutukladı. Şimdi sıra bu adamın en ağır cezayla yargılanmasını sağlamak!!!

Ceza Yasasının 175. Maddesine göre; bir hayvanla cinsi münasebette bulunan herhangi bir kişi ağır bir suç işlemiş olur ve 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.”

Öte yandan, Mağusa’da köpeğe cinsel saldırıda bulunduğu anların kamera kayıtlarına yansıması üzerine dün tespit edilerek tutuklanan 71 yaşındaki İ.Ç. bugün mahkemeye çıkartıldı.

“Hayvanla cinsi münasebette bulunma” “Namusa ve ahlaka aykırı harekette bulunma” ve “Uygunsuz tavır ve harekette bulunma” suçlamaları ile hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanması nedeni ile zanlı İ.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık