AktüelGazedda'nın Gündemi“Polis toplam 7 el ateş etti, 4’ü tekneye isabet etti”

Bugün sabah saatlerinde Yayla bölgesine çıkmaya çalışan mültecilerle ilgili iddialar büyüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bugün sabah saatlerinde Yayla bölgesine çıkmaya çalışan mültecilerle ilgili iddialar büyüyor. Mültecilerin vurulma olayını öğle saatlerine kadar saklayan Polis güçleri, daha sonra yaptığı açıklamada iki kişinin kaçmaya çalıştığı için ateş açtığını bildirmişti. Öte yandan Havadis Gazetesi yaptığı haberinde, polisin önce havaya üç el, daha sonra da tekneye dört el ateş ettiğini iddia etti.

Havadis Gazetesi’nden Gürsel Karagözlü’nün haberine göre, mültecileri taşıyan tekne sahile yaklaşınca polisle karşılaştı kaçmaya çalıştı. Tekneyi kıyıya çekmek isteyen polis mültecilerin direnciyle karşılaştı. Polis önce havaya (üç el) sonra da tekneye (dört el) ateş etti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık