AktüelGazeddablogHalil KarapaşaoğluPolis teşkilatı bu toplumun utancıdır – Halil Karapaşaoğlu

Polis bugün resmen ezdi geçti bir avuç insanı. Üstüne takviye polis de çağırdı.
Halil Karapaşaoğlu Halil KarapaşaoğluEylül 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

3 hafta boyunca hafta içi her gün Lefkoşa’nın çeşitli yerlerinde pankart tuttuk. Bazen bir bazen iki bazen üç kişi farklı farklı zamanlarda fotoğraflarımızı çekiyordu. Hatta arabalarımızın bile fotoğrafını çekti bu efendiler. Bugün öğrendim ki hepsi siyasi şubeden değillermiş. Peki nerden geliyordu bu efendiler? Bunun cevabını alamadım. Bu ülkede siyasi şubenin dışında başka kurumlar bizimle ilgili bizim fotoğraflarımızı çekerek bizleri korkutmaya çalışıyor. Ne için pankart tutuyorduk? Asya Bebeğin yaşam hakkı için!

Bugün bizi kameraya alan erkek polislerin içinde bir kadın gördüm. Telefondan bizi çekiyordu. Kadın meğer elçilikten görevlendirilmiş. Ne yapıyorduk? Asya Bebeğin yaşam hakkı için eylem yapıyorduk.

Polis bugün resmen ezdi geçti bir avuç insanı. Üstüne takviye polis de çağırdı. İki arkadaşımız hastanelik oldu. Bir arkadaşımızın karnına yediği darbeden dolayı ağzından kan geldi. Bir arkadaşımız tutuklandı. İnsanları yerlerde sürüklediler. Ne yapıyorduk? Asya Bebeğin ilacını devlet ödesin diye orada toplanmıştık!

Polisler diyor ki yolları kapatarak başka insanların haklarını çiğniyorsunuz. Hak böyle aranmaz! Polis efendi biz Norveç’te mi yaşıyoruz? Bana bu ülkede bir eylem göster bakanla otursun masaya da sorun çıkartmadan haklarını versin konuşarak! Siz bizi geri zekalı mı zannediyorsunuz? 

Sen insanlara cayır cayır şiddet uygulayacan, insanları oradan oraya savurdacan, insanları yumruklayacan sonra bunun adı bu da bizim ekmek paramız ne yapalım olacak.    

Polis teşkilatı bu halkın bu toplumun utancıdır. Yüz karasıdır. Bu ülkede eşitlik isteyen adalet isteyen, sağlık hakkı isteyen herkese fütursuzca saldırıyor. Kendi halkını insan yerine koymuyor. Yaptığımız eylem sadece ve sadece Asya Bebeğin ilaç masrafları karşılansın diyeydi. 

Bütün polislere sesleniyorum burdan. Asya Bebek sizin çocuğunuz olabilirdi. Sizin çocuğunuzun sağlık hakkı için de biz bugün burda olabilirdik. Yüreğiniz o kadar bir katılaşmış ki o kadar bir çirkefleşmiş ki hiç bir bok bildiğiniz yok ama bu dünyayı siz yaratmış gibi ahkam kesersiniz. Bu devran döner, eski defterler teker teker açılır. Bugün hesap vermeyenler gün gelir hesap verir!

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu 1985 yılında Kıbrıs’ta doğdu. 2008 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı ve İnsani Bilimler bölümünden mezun oldu. 2018 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Radyo, TV ve Sinema bölümünde, mastere başladı. 2013 yılında ilk şiir kitabı “Acı Biberli Aşk”ı yayınladı. “Ahir Zaman Âlemi” isminde yeni şiir dosyası yayınlanmayı beklemektedir.

LGBT kitapcık