AktüelGazedda'nın GündemiPolis saldırısı altında Onur Yürüyüşü

Türkiye İstanbul’da Beyoğlu Kaymakamlığı‘nın izin vermediği İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Yürüyüşü için toplanmak isteyenlere polis müdahale etti; Çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye İstanbul’da Beyoğlu Kaymakamlığı‘nın izin vermediği İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Yürüyüşü için toplanmak isteyenlere polis müdahale etti; çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Beyoğlu Kaymakamlığı’nın Cumartesi günü 17:00’de Taksim’de yapılacağı açıklanan Onur Yürüyüşü etkinliğinin yasaklandığını duyurmasının ardından Beyoğlu’nda toplananlara polis müdahale etti.

LGBTİ+ Onur Haftası Twitter hesabından yaptığı açıklamada, en az 25 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

LGBTI+ Onur Haftası Komitesi’nin yaptığı açıklamada “Mis Sokak’ta polis LGBTİ+’lara sokak ortasında işkence uyguladı! En az 25 gözaltı var” denildi. Açıklamada polisin toplananlara plastik mermi ile müdahale ettiği belirtildi.

AFP’den gazeteci Bülent Kılıç’ın Mis Sokak’ta gözaltına alınırken darp edildiği belirtildi. Görgü tanıkları Kılıç’ın gözaltına alınırken, “Nefes alamıyorum” dediğini aktardı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık