AktüelPolitikaPolis açığa alındı, soruşturma genişletildi

Polis basın subaylığından yapılan açıklamaya göre yolcuya orantısız güç kullanan polis açığa alındı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 31, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ercan’da bir kişiye şiddet uygulayan polisin görüntülerinin sosyal medyaya düşmesinin ardından söz konusu polis açığa alındı.

Polis basın subaylığından yapılan açıklamaya göre yolcuya orantısız güç kullanan polis açığa alındı.

Polis açıklaması şöyle:

“Ercan Havalimanında yaşanan darp olayı ile ilgili ek açıklama: 13 Haziran 2019 tarihinde, Ercan Havalimanında görevli polislere küfür eden şahsa karşı orantısız güç uygulayan polis mensubu aleyhinde hem cezai işlem, hem de idari soruşturma başlatılarak açığa alınmış ve olay esnasında olaya anında müdahale etmeyip ihmali görülen personel hakkında da ayrıca idari soruşturma başlatılmıştır.”

Özersay da sosyal medyadan yaptığı açıklamda soruşturmanın genişletildiğini ve bu olayı 1 aydır göz yuman polisler hakkında da soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık