AktüelMüzikYaşamPlak üretim standartları yeniden tanımlanıyor

Nostaljik formattaki geri dönüşün kalıcı olduğu kabul edildi ve artık müzik endüstrisi plağı 21. yüzyıla uyarlama peşinde. Dünya kayıtlı müzik piyasasının üçte ikisini elinde bulunduran üç şirketin (Warner, Universal, Sony) kontrolünde olan Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) kolları sıvadı ve artan plak üretimindeki standartları yeniden düzenlemeye karar verdi. Geçen yıl ilk defa Jack White’ın plak basım şirketi Third Man Pressing öncülüğünde Detroit’t toplanan Plak Konferansı (Making Vinyl) bu yıl için RIAA’dan bir mail aldığını ve ABD’de en son 1978...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Nostaljik formattaki geri dönüşün kalıcı olduğu kabul edildi ve artık müzik endüstrisi plağı 21. yüzyıla uyarlama peşinde.

Dünya kayıtlı müzik piyasasının üçte ikisini elinde bulunduran üç şirketin (Warner, Universal, Sony) kontrolünde olan Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) kolları sıvadı ve artan plak üretimindeki standartları yeniden düzenlemeye karar verdi. Geçen yıl ilk defa Jack White’ın plak basım şirketi Third Man Pressing öncülüğünde Detroit’t toplanan Plak Konferansı (Making Vinyl) bu yıl için RIAA’dan bir mail aldığını ve ABD’de en son 1978 yılında yenilenen plak üretim standartlarının yeniden masaya yatırılacağını duyurdu.

Geçen yıl 6-7 Kasım tarihlerindeki Record Store Day – Black Friday etkinliği sırasında Detroit’te toplanan konferansa bu yıl katılım çok daha genişledi ve 1-2 Ekim 2018’de gerçekleşecek olan Making Vinyl’a bu yıl Third Man Pressing’in yanı sıra Copycats Media, Discogs, Billboard, Record Store Day, RIAA ve Record Products of America gibi kuruluşlar sponsor oldu. Konferans ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşılabilir.

Kaynak: Hafif Müzik

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık