AktüelEkolojiPislik ve yıkım aynı karede… İşte ‘biz’ buyuz!

İnsanların bıraktığı çöpler ile taşocağının aynı karede sosyal medyada paylaşılması gündem oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bugün sabah saatlerinde fotoğrafçı Artun Korudağ tarafından çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler, adeta insanların doğaya yaklaşımının yıkıcılığını gözler önüne sermekte.

Dağ Yolu’nun sonunda çekilen fotoğraflarda bir yandan insanların çevreye bıraktığı ve birikmiş çöpler görülürken diğer yandan da yine insan faaliyetlerinin bir sonucu olan taş ocaklarındaki doğa tahribatı gözükmekte.

Image may contain: mountain, sky, outdoor and nature

Artun Korudağ, çektiği fotoğrafları şu not ile paylaştı:

Bugün erken saatlerde çektiğim manzara fotoğrafları. Fotoğraftan soğudum resmen. Etraf tarifsiz pislik içinde, arka tarafta gözüme çarpan çirkinlik abidesi, taş ocağı nasıl? Ne pis, ne bencil, ne yüzsüzüz olduk biz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık