AktüelEkolojiPislik ve yıkım aynı karede… İşte ‘biz’ buyuz!

İnsanların bıraktığı çöpler ile taşocağının aynı karede sosyal medyada paylaşılması gündem oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Bugün sabah saatlerinde fotoğrafçı Artun Korudağ tarafından çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler, adeta insanların doğaya yaklaşımının yıkıcılığını gözler önüne sermekte.

Dağ Yolu’nun sonunda çekilen fotoğraflarda bir yandan insanların çevreye bıraktığı ve birikmiş çöpler görülürken diğer yandan da yine insan faaliyetlerinin bir sonucu olan taş ocaklarındaki doğa tahribatı gözükmekte.

Image may contain: mountain, sky, outdoor and nature

Artun Korudağ, çektiği fotoğrafları şu not ile paylaştı:

Bugün erken saatlerde çektiğim manzara fotoğrafları. Fotoğraftan soğudum resmen. Etraf tarifsiz pislik içinde, arka tarafta gözüme çarpan çirkinlik abidesi, taş ocağı nasıl? Ne pis, ne bencil, ne yüzsüzüz olduk biz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©