AktüelEkolojiPisgot yaşama döndü

Mehmetçik Belediye kumsalına yakın bir yerde yaralı halde bulunan ve Pisgot adı verilen kaplumbağa tedavisinin ardından doğal ortamına bırakıldı. 16 haziran 2019 günü yeşil deniz kaplumbağası olan Pisgot’u doğaya bırakma etkinliği geniş bir gönüllü katılımıyla gerçekleşti. Bırakma etkinliğinden hemen önce Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat , plajda bulunan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ve gönüllülere Pisgot’un bakımı ve Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü’nün çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdi. 5 Aralık 2018 gününden itibaren Kıbrıs...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Mehmetçik Belediye kumsalına yakın bir yerde yaralı halde bulunan ve Pisgot adı verilen kaplumbağa tedavisinin ardından doğal ortamına bırakıldı.

16 haziran 2019 günü yeşil deniz kaplumbağası olan Pisgot’u doğaya bırakma etkinliği geniş bir gönüllü katılımıyla gerçekleşti.

Bırakma etkinliğinden hemen önce Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat , plajda bulunan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ve gönüllülere Pisgot’un bakımı ve Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü’nün çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdi.

5 Aralık 2018 gününden itibaren Kıbrıs Deniz Canlıları Merkezi’nde bakımı yapılan Pisgot, ilk olarak bulunduğu yer olan Bafra sahiline bırakıldı. Özgürlüğe ilerlerken Pisgot’un heyecanı adeta gözlerinden okunuyordu.

 

Pisgot’un video hikayesini izlemek için linke tıklayın…

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..