koronavirusPirgolular, kuzeye geçişlerdeki yeni kuralları protesto etti

Pirgo halkı, Kıbrıs’ın kuzeyinde Erenköy’e giden yolu kesen ve Yeşilırmak kontrol noktasını geçmek için her 72 saatte bir COVİD-19 testi istenecek olmasına ilişkin yeni kurallarını protesto etti.Pirgo halkı, öte yandan Türk askeri araçlarına, hiçbir kontrol olmadan haftada iki kez geçiş izni verildiğini belirtti. Köy halkının sözcüsü Nicos Cleanthous, halkın çok büyük sıkıntı çektiğini, Lefkoşa’da çalışan kişiler başkente daha çabuk gitmek için o yolu kullanırken Türk askerinin de aynı yolu kullanmasının kabul edilmez olduğunu söyledi. Cleanthous,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Pirgo halkı, Kıbrıs’ın kuzeyinde Erenköy’e giden yolu kesen ve Yeşilırmak kontrol noktasını geçmek için her 72 saatte bir COVİD-19 testi istenecek olmasına ilişkin yeni kurallarını protesto etti.Pirgo halkı, öte yandan Türk askeri araçlarına, hiçbir kontrol olmadan haftada iki kez geçiş izni verildiğini belirtti.

Köy halkının sözcüsü Nicos Cleanthous, halkın çok büyük sıkıntı çektiğini, Lefkoşa’da çalışan kişiler başkente daha çabuk gitmek için o yolu kullanırken Türk askerinin de aynı yolu kullanmasının kabul edilmez olduğunu söyledi.

Cleanthous, Kermiya geçiş noktasını kullanan köylülere geçiş izni verilmediğini ve Kampos-Orkontas orman yolu üzerinden Pirgo’ya gitmeleri gerektiğini anlattı.

Yolu kullanan köylüler, soruna çözüm bulunmazsa daha başka tedbirler almaya kararlı olduklarını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık