AktüelPirgo’da yangın: 10 hektarlık alan kül oldu

Kıbrıs’ın güneyinde, dün Pirgo köyü yakınlarında dağlık bölgede saat 13.30’da başlayan yangın 15.20 sularında tamamen kontrol altına alındı. Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Orman Dairesi’nden yapılan açıklamada, şiddetli rüzgarla büyüyen yangında 10 hektarlık alan kül oldu. Yangın, itfaiyenin 12 yer aracı, 2 uçak 3 de helikopterin mücadelesiyle kontrol altına alındı. Yeniden alevlenmesini önlemek amacıyla da bölgede tedbir alındı. Pirgo’daki yangının Kıbrıs’ın kuzeyine sirayet etmesi riskine karşılık itfaiye, Orman Dairesi ve polis ekipleri Yeşilırmak’ta önlem almış, bölgeye...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 9, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın güneyinde, dün Pirgo köyü yakınlarında dağlık bölgede saat 13.30’da başlayan yangın 15.20 sularında tamamen kontrol altına alındı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Orman Dairesi’nden yapılan açıklamada, şiddetli rüzgarla büyüyen yangında 10 hektarlık alan kül oldu.

Yangın, itfaiyenin 12 yer aracı, 2 uçak 3 de helikopterin mücadelesiyle kontrol altına alındı.
Yeniden alevlenmesini önlemek amacıyla da bölgede tedbir alındı.

Pirgo’daki yangının Kıbrıs’ın kuzeyine sirayet etmesi riskine karşılık itfaiye, Orman Dairesi ve polis ekipleri Yeşilırmak’ta önlem almış, bölgeye itfaiye araçları sevk edilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık