koronavirusPilli’nin şovu “çeviriye” takıldı

İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi yarınki toplantısını, İngilizceye tercümesi henüz tamamlanmayan kktc'deki epidemiyolojik duruma ilişkin raporu önce kendi aralarında değerlendirmeye ve iki toplumlu toplantı öncesinde Kıbrıslırum muhataplarıyla paylaşabilmeye imkan sağlamak amacıyla erteledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi yarınki toplantısını, İngilizceye tercümesi henüz tamamlanmayan kktc’deki epidemiyolojik duruma ilişkin raporu önce kendi aralarında değerlendirmeye ve iki toplumlu toplantı öncesinde Kıbrıslırum muhataplarıyla paylaşabilmeye imkan sağlamak amacıyla erteledi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

“İki Toplumlu Sağlık Komitesi Kıbrıslıtürk üyeleri, yarın (14 Temmuz 2020) Kıbrıslırum muhataplarıyla gerçekleştirilmesi planlanan ve iki taraftaki epidemiyolojik durumun değerlendirileceği toplantı öncesinde bugün (13 Temmuz 2020) Cumhurbaşkanlığı’nda bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı, kktc’deki epidemiyolojik duruma ilişkin raporu, İngilizceye tercümesi henüz tamamlanmadığından Komitenin Kıbrıslıtürk üyelerine ancak yarın ulaştırılabileceğini bildirmiştir.

Bunun üzerine, Kıbrıslıtürk Komite üyeleri bahse konu raporu önce kendi aralarında değerlendirmeyi ve prosedür gereği iki toplumlu toplantı öncesinde Kıbrıslı Rum muhataplarıyla paylaşabilmeyi teminen, yarın gerçekleşmesi planlanan toplantının bir hafta ertelenmesi hususunda Kıbrıslırum muhataplarına öneri götürmüştür.

Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani, komite eş-başkanlarının toplantının birlikte belirlenecek bir tarihe ertelenmesi hususunda uzlaştıklarını belirtti”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık