koronavirusPilli: Riverside’da karantinaya giren öğrenciler evden çıkmasın!

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT'de canlı yayında açıklamada bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Riverside Otel’de bugün iki pozitif vaka çıkmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Pilli açıklamasında, Riverside Hotel’den ayrılıp ev izolasyonunda bulunan öğrencilerin, 7 gün daha ev izolasyonunda kalmalarının gerekli görüldüğünü belirterek, bu süre içinde herhangi bir rahatsızlık duyulursa Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçilmesi gerektiğini belirtti.

Pilli açıklamasında şunları kaydetti:

İngiltere’den gelip 14 günlük karantina süresini Riverside’da tamamlayan ve evine dönen, 1 hafta da evde kalan öğrenciler için açıklama yapmak istiyorum.

Riverside Hotel’den ayrılıp ev izolasyonunda bulunan çocuklarımızı, 7 gün daha ev izolasyonunda kalmaları gerekli görülmektedir. Bu süre içinde herhangi bir rahatsızlık duyulursa bizimle iletişime geçmeleri gerekir.

Riverside’da çıkan pozitif vakalarla ilgili bazı iddialar dolaşmaktadır. Bu iddialara itibar edilmemesi ve Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaların baz alınması gerektiğini söylemek istiyorum. Riverside’da çalışan kişilerden birinin markete gittiği söylenmektedir ve bu doğrudur. Ancak bu kişinin de yapılan test sonucu negatif olduğu tespit edilmiştir. Diğerlerinin gittiği tespit edilmemiştir.

Giden kişinin negatif olması sebebiyle herhangi bir bulaşma söz konusu değildir. Otelde çalışan kişilerin, 14 gün daha otelde kalmaları kararı alınmıştır. Bu çalışan kişiler, otelde izole edileceklerdir. Lapta bölgesinde herhangi bir bulaşma yoktur. Otelde karantina altında olan öğrencilerden bir şekilde bulaş yaşanmış olabileceğini düşünüyoruz.

Öte yandan, Havadis Web TV’de Covid özel programına katılan Alsancak Belediyesi Başkanı Fırat Ataser, karantina oteli olan Riverside’da 2 çalışanın test sonuçlarının pozitif çıktığını ve diğer 73 çalışanın da karantinaya alınacağını söylemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık