koronavirusPilli: Lefkoşa ve Girne bu akşam kapanacak

Sağlık Bakanlı Ali Pilli, BRT’de katıldığı Manşet+ programında bu geceden itibaren Lefkoşa ve Girne’de ‘tam kapanmaya’ gidileceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 26, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sağlık Bakanlı Ali Pilli, BRT’de katıldığı Manşet+ programında bu geceden itibaren Lefkoşa ve Girne’de ‘tam kapanmaya’ gidileceğini söyledi.

Pilli, detayların Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından ilerleyen saatlerde açıklanacağını da ifade etti.

Bulaşıcı Hatalıklar Üst Komitesi’nin dün basına sızan Lefkoşa ve Girne için kapanma kararının Bakanlar Kurulu’nda değişmeyeceğini vurguladı.

Pilli açıklamasının başında, temaslıların kendilerini gizlemeleri nedeniyle vaka sayısının gittikçe arttığını vurgulayarak, “Vakaların artmasındaki birinci sebep bu” dedi.

Salgını kontrol altına almakta en önemli kurallardan birinin, ‘önlemleri arttırmak’ olduğunu ifade eden Pilli, “Koruyucu önlemler almalıyız. Tedavi etmek yeterli değil; koruyucu önlemler alınırsa, salgın da kontrol altına alınır” şeklinde konuştu.

Pilli, “Öyle bir raddeye geldik ki, bazı radikal önlemler alınırsa salgının önüne geçilebilir” diyerek, “Bu önlemler Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve hükümet arasında görüşüldü. Kararların detayları bugün açıklanacak” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık