koronavirusPilli açıkladı: Girne’ye gelen kişi pozitif

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, PCR testi pozitif olan bir yolcunun ülkeye geldiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 29, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Meclis’te bugün Girne Limanı’na gelen bir gemide yüksek ateşli olması sonucu hastaneye kaldırılan bir kişinin pozitif koronavirüs test ettiğini söyledi.

Girne Limanı’nda yüksek ateş tespit edilen yolcu ve çocuğu Kovid-19 şüphesi ile Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaklaşık 350 kişi ile birlikte Mersin’den deniz yoluyla adaya gelen yolcuda yüksek ateş tespit edilince, 2 yaşındaki çocuğu ile ambulansla limandan alınıp, hastaneye götürüldü.

Pilli, konuyla ilgili Meclis’te yaptığı açıklamada, ülkeye gelen kadının Türkiye’de pozitif koronavirüs testi yaptığını ancak gemiye nasıl bindiğini bilmediklerini kaydetti.

Pilli açıklamasında, 2 yaşındaki çocuğun negatif olduğunu da ifade ederken, bahsi geçen vakanın 17 temaslısının olduğunu ve temaslıların gözetim altına alındığını duyurdu.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..