AktüelEkonomi PolitikPileye gidecek olanlar güneye geçmeyeceğine dair taahhütte bulunacak

Sabah saatlerinde başlayan Bakanlar Kurulu az önce sonra erdi. Bakanlar Kurulu'nda alınan kararları Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 29, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sabah saatlerinde başlayan Bakanlar Kurulu az önce sonra erdi. Bakanlar Kurulu’nda alınan kararları Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay açıkladı.

Yaklaşık 8 saat süren toplantı sonrası, Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Kudret Özersay, alınan kararları kamuoyuna açıkladı.

Özersay, Pile köyü ile ilgili değerlendirme yaptıklarını ifade ederek, açıklamasında şunları kaydetti:

Adanın kuzeyinde iş yeri bulunan ve çalışan Pileli yurttaşlar için 1 Haziran’dan itibaren açılıma gidilecek. Kuzeyde işi yeri bulunan ya da çalışan Pileliler geçiş yapabilecek, bu kişilerden Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçmeyeceklerine dair taahhüt istenecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık