koronavirusPile’den kktc’ye girenler de karantinaya alınacak

Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Alınan kararlar Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay tarafından açıklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Alınan kararlar Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay tarafından açıklandı.

Açıklama şöyle:

Ülkemizde giriş yapacak olan herkes, ister KKTC vatandaşı olsun ister yabancı olsun; ülkeye girdiği andan itibaren merkezi karantina noktalarında 14 gün boyunca kesintisiz karantinaya alınacaktır. Bu; kara kapıları için de geçerli olacaktır. Özellikle, güneye geçişlerde herkesin bunu bilmesi son derece önemlidir. Son dönemde geçilmesi durumunda, geçiş yasak değildir; geçilmesi durumunda ülkeye geri dönüldüğünde merkezi gözlem noktalarında karantinaya alınacaklardır.

Özellikle sağlık nedenleriyle, güney Kıbrıs’a geçen bazı vatandaşlarımız vardır. Kendilerinin geçmeleri durumunda, ülkemize geri döndüklerinde sağlık durumları çerçevesinde, evde karantina mümkün olur mu değerlendirme yapılacaktır. Gerek güneyde, gerekse Türkiye’den gelecek olan tedavi maksatlı olarak giden tüm hastalar için geçerlidir. Genel kural herkesi, her durumda karantinaya alınması şeklindedir.

Daha önce, yürürlükte bulunan kurallar çerçevesinde, gerek Pile’de yaşayan vatandaşlar, gerekse Beyarmudu üsler bölgesinde yaşayan insanlar için bir muafiyet düzenlemesinden bahsetmiştik. Bugün alınan kararla da bu muafiyet geçici olarak kaldırılacaktır. Pile’den kktc’ye gelmek isteyen Pileli vatandaşlar da, geldikleri takdirde merkezi karantinaya tabii olacaklardır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık