AktüelPile’de Ortak Operasyon

Karma köy Pile’de “internet cafe ve “bar” adı altında faaliyet gösterdiği tespit edilen yasa dışı 8 kumarhaneye, bu sabah, Kıbrıslıtürk Polisi ile Kıbrıslırum Polisi’nin BM gözetiminde düzenlediği ortak operasyonda 47 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 6 KKTC, 1 Romanya, 3 Vietnam ile 37 Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı gözaltına alındı. İki Toplumlu Suç ve Suçlara İlişkin Teknik Komitesi Eş Başkanı Hakkı Celal Önen tarafından yapılan açıklamaya göre, bu sabah saat 05.20’de başlayan ortak operasyon saat 08.00’de tamamlandı. Pile’deki kumarhanelerle ilgili...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Karma köy Pile’de “internet cafe ve “bar” adı altında faaliyet gösterdiği tespit edilen yasa dışı 8 kumarhaneye, bu sabah, Kıbrıslıtürk Polisi ile Kıbrıslırum Polisi’nin BM gözetiminde düzenlediği ortak operasyonda 47 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda 6 KKTC, 1 Romanya, 3 Vietnam ile 37 Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı gözaltına alındı.

İki Toplumlu Suç ve Suçlara İlişkin Teknik Komitesi Eş Başkanı Hakkı Celal Önen tarafından yapılan açıklamaya göre, bu sabah saat 05.20’de başlayan ortak operasyon saat 08.00’de tamamlandı. Pile’deki kumarhanelerle ilgili yürütülen operasyonun hazırlık aşamasında, Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum Polisi yetkilileri, BM gözetiminde yaptığı toplantılarda, operasyonun teknik hazırlık ve koordinasyonunu sağlayarak operasyon tarihini belirledi.

pile

İki Toplumlu Suç ve Suçlara İlişkin Teknik Komitesi Eş Başkanı Hakkı Celal Önen, komitenin BM Polis Müdürlüğü koordinasyonuyla uzun süredir yürütülen çalışmalar sonucunda Pile’nin mevcut statüsünde herhangi bir değişiklik olmaksızın suç odaklarına karşı mücadele anlayışıyla hareket edilerek yürütülen ortak polis operasyonunun tamamlandığını açıkladı.

KKTC vatandaşları, Polis Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından mahkemeye çıkarılmak üzere gözaltına alındı. 37 Kıbrıslırum ve Kıbrıs’a girişleri, güney limanlarından olan Romanya ve Vietnam vatandaşları ise, Kıbrıslırum Polisi makamlarınca gerekli soruşturma yapılmak üzere gözaltına alındı.

Operasyonun ilk anlarında av tüfeğiyle havaya ateş açan bir zanlı, Kıbrıslıtürk Polis yetkililerince silah kullanılmaksızın etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Yürütülen ortak operasyonda silahlı bir çatışma veya yaralanma meydana gelmedi.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık