AktüelKıbrıs Sorunu“Petrol ve gaz tüm Kıbrıslıların yararına olmalı”

Britanya Yüksek Komiserliği Sözcüsü, Kıbrıs etrafındaki sularda Türkiye’nin sondaj yapmasını ülkesinin kınadığını söyledi ve gerilimin düşürülmesi çağrısını yinelediğini belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 21, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Britanya Yüksek Komiserliği Sözcüsü, Kıbrıs etrafındaki sularda Türkiye’nin sondaj yapmasını ülkesinin kınadığını söyledi ve gerilimin düşürülmesi çağrısını yinelediğini belirtti.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın (KHA) sorularını yanıtlayan Sözcü, Birleşik Krallığın başından beri Türkiye’nin Kıbrıs’ın etrafındaki sularda sondaj yapmasını kınadığını duyduğunu söylediğine ve gerilimin düşürülmesi çağrısı yaptığına, ülkesinin, uluslararası düzeyde kabul edilmiş münhasır ekonomik bölgesindeki egemenlik haklarının istismar edilmesi konusunda Kıbrıs’ı desteklediğini sürekli belirttiğine dikkat çekti.

Britanya Yüksek Komiserliği Sözcüsü şöyle devam etti:

“Biz, bunun gibi zor konuları çözmenin yolunun, Kıbrıs’ta bir çözüm elde etmek olduğuna inanıyoruz. Tüm taraflara bunu elde etmek için çabalarını iki katına çıkarmalarını tavsiye ediyoruz.”

“Kıbrıs’ın petrol ve gazının tüm Kıbrıslılarının yararına olması gerektiğine inanmaya devam ediyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft