AktüelMedya OdasıPeker’in iddialarını bazı gazeteler paylaşmaya değer görmedi

Sedat Peker’in Kutlu Adalı cinayeti ve Halil Falyalı ile ilgili iddialarını Haber Kıbrıs, Kıbrıs Gazetesi, Ses Kıbrıs ve Gündem Kıbrıs sitesinde paylaşmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sedat Peker’in Kutlu Adalı cinayeti ve Halil Falyalı ile ilgili iddialarını Haber Kıbrıs, Kıbrıs Gazetesi, Ses Kıbrıs ve Gündem Kıbrıs sitesinde paylaşmadı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in YouTube hesabında paylaşılan video serileri bugün Kıbrıs’ı da konu aldı. Kıbrıs’taki gazeteci Kutlu Adalı cinayeti ve kokain ticareti ile kara para aklama iddiaları ile ilgili Halil Falyalı’nın isminin de geçtiği video, Kıbrıs’ın kuzeyindeki bazı ana akım medya tarafından haber değeri görmedi. Haber Kıbrıs, Ses Kıbrıs ve Kıbrıs Gazetesi’nin, Peker’in iddialarını herhangi bir şekilde gazetelerine taşımadığı dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan, Yenidüzen Gazetesi, iddialarla ilgili tüm bilgiyi verip Halil Falyalı’nın ismini kullanmazken, Kıbrıs Postası, Zirve Kıbrıs ve Kıbrıs Objektif ise Kutlu Adalı cinayetinden bahsederken, Halil Falyalı ile ilgili iddialara sayfasında yer vermedi.

Havadis Gazetesi ise Sedat Peker’in Falyalı ile ilgili iddialarını önce sitesinde paylaştı ancak haber kısa süre sonra siteden kaldırıldı.

Halil Falyalı’nın sitesi olan Gündem Kıbrıs’ta da konuyla ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık