AktüelDünyaPeker: Süleyman bu son günün, Yüce Divan’da yargılanacaksın

Suç örgütü lideri Sedat Peker bu sabah yayınladığı 9. videosunda, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Suç örgütü lideri Sedat Peker bu sabah yayınladığı 9. videosunda, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Peker’in iddiaları şunlar;

“5 Aralık günü Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, ABD’de aranan Sezgin Baran Korkmaz‘ı arıyor.

İçişleri Bakanlığı‘na çağırıyor. Bakanlığa giriş 10:30, çıkış 12:30.

Aradaki konuşmayı anlatıyorum;

Korkmaz’ın bir iş adamından 45 milyon Dolar alacağı var. süleyman buna diyor ki, Senin hakkında tahkikak yapıldı, dosya var, sen yurt dışına çık. Bu adamın parasından diyor, yukarıdakinin (Recep Tayyip Erdoğan) haberi var, sen bu parayı sil, sorun çıkacak.

Bunun üzerine Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık’ta yurt dışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı telefonundan arayıp, hakkında Türk polisi tarafından dosya hazırlanan kişiyi arayıp, yurt dışına yolluyor.

Tabi Sezgin Baran Korkmaz bu 45 milyon Dolar’dan vazgeçip gitti ama Korkmaz’dan oteli de istediler.

Peki iş nasıl bozuluyor?

Korkmaz bakıyor ki, her şeyi elinden gidecek, Türkiye’ye dönmüyor. 28 Aralık’ta operasyon yapıyorlar, 29 Aralık o 45 milyon Dolar’ın ödenme günü, ödenmezse o iş adamına haciz yapacaklar, Korkmaz’ın eşini gözaltına alıyorlar.

Otelinde kalıyorlar, binlerce Euro hesap ama tek kuruş ödemiyorlar. Adamı gasp ediyorlar.

Süyleman Soylu, direk Yüce Divan’da yargılanacak, hiç bir şansı yok. İçişleri Bakanlığı’nda görüşme kayıtları var. Gazeteciler bu işin peşini bırakmasın”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık