AktüelEkolojiSanatPearl Jam’den iklim krizini konu alan yeni şarkısına Greta Thunberg’li klip

Altı dakikalık suluboya temalı videoda Thunberg’in baktığı kristal küre içerisinden iklim değişikliğinin sebep olacağı yıkım ve felaketler gösteriliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD’li rock müzik grubu Pearl Jam’in Gigaton albümünde yer alan ve sözleriyle iklim krizine dikkat çekmeyi amaçlayan Retrograde isimli şarkısının video klibi yayınlandı. Klip içerisinde İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg de yer alıyor.

Emmy ödüllü Avustralyalı film yapımcısı Josh Wakely tarafından yönetilen ve öykü anlatımı şirketi Grace tarafından üretilen altı dakikalık suluboya temalı videoda Thunberg’in baktığı kristal küre içerisinden iklim değişikliğinin sebep olacağı yıkım ve felaketler gösteriliyor.

Fırtınalar, yükselen denizler ve artan sıcaklıklar sonucunda dünya yokoluşa sürüklenirken klipte şu mesaj ön plana çıkıyor: “Bu dağınıklığı toplamak için sıradan sevgiden çok daha fazlası gerekecek.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık