AktüelTemasPeacePlayers-Cyprus: “Birlikte oynayan çocuklar birlikte yaşamayı öğrenebilir”

PeacePlayers yerel antrenörler tarafından verilen yenilikçi spor ve barış inşası müfredatı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Birlikte oynayan çocuklar birlikte yaşamayı öğrenebilir” ilkesiyle yürütülen uzlaşma programları için uluslararası bir basketbol ağının parçası olan PeacePlayers-Cyprus yeni dönemde de antremanlarına başladı.

2006 yılında Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk gençleri ve topluluklarını basketbol yoluyla birleştirmek ve eğitmek amacıyla kurulan dernek çatısı altında Kıbrıs’ın kuzeyinde dört bölgede basketbol antremanları gerçekleştiriliyor.

PeacePlayers yerel antrenörler tarafından verilen yenilikçi spor ve barış inşası müfredatı, etkili çatışma dönüşüm tekniklerini haftalık basketbol uygulamalarına entegre ederek çocuklara yaşamlarındaki çatışmaları ele alma araçları ve pratik uygulamaları için bir çıkış noktası sağlar.

PeacePlayers-Cyprus’a katılan çocuklar yıl boyunca Yerel Basketbol Antremanlarına, iki toplumlu basketbol etkinliklerine, liderlik geşiltirme programına, Basketbol Turnuvalarına, Yaz Kamplarına ve Uluslararası değişim programlarına katılma şansına sahip olacaktır.

Lefkoşa, İskele, Yeniboğaziçi ve Lapta’da gerçekleşecek olan antremanlara kayıt yaptırmak için https://rb.gy/yqmcb4 linkine tıklayarak kayıt yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için +90 533 830 91 75 numaralı telefondan Onat Serin’e ulaşabilirsiniz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık