Sanat“Peace To Peace” Büyük Han’da Eserlerini Sergileyecek

“Açık Hava Tığ İşi Projesi”ni hayata geçiren ve kendilerine “Peace to Peace” adını veren Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum kadınlar, Pazar günü saat 12.00’de Büyük Han’da eserlerini sergileyecek. “Peace to Peace” Koordinatörü Nilgün Akın tarafından yapılan açıklamaya göre, hiçbir siyasi kurum veya kuruluşa bağlı olmayan ve kimseden maddi, manevi destek almadan tamamen gönüllülük çerçevesinde kendi imkanları ile bir araya gelen kadınlar, Baf’ta tarihi bir ağaç ile Baf Limanı’ndaki tarihi bir gemi çapasını yün örgüleri ile Temmuz ayında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Açık Hava Tığ İşi Projesi”ni hayata geçiren ve kendilerine “Peace to Peace” adını veren Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum kadınlar, Pazar günü saat 12.00’de Büyük Han’da eserlerini sergileyecek.

“Peace to Peace” Koordinatörü Nilgün Akın tarafından yapılan açıklamaya göre, hiçbir siyasi kurum veya kuruluşa bağlı olmayan ve kimseden maddi, manevi destek almadan tamamen gönüllülük çerçevesinde kendi imkanları ile bir araya gelen kadınlar, Baf’ta tarihi bir ağaç ile Baf Limanı’ndaki tarihi bir gemi çapasını yün örgüleri ile Temmuz ayında süslemelerinin ardından, şimdi de benzeri bir çalışmayı Büyük Han’da sergileyecek.

peacetopeace1

Akın açıklamasında, “Kıbrıslı Türk kadınların Baf’taki çalışmaya koyduğu katkılardan dolayı benzeri bir çalışmanın da Türk tarafında gerçekleşmesi için Kıbrıslı Rum kadınlardan talep gelmişti. Gelen istek üzerine Büyük Han’da bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Pazar günü Büyük Han’daki çalışmalarımızı halkın beğenisine sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık