AktüelEkolojiEkonomi Politik“Pazartesine kadar sorun çözülmezse Teknecik’i kapatacağız”

El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, santralde kullanılan yakıt nedeniyle çalışanların sağlık riski yaşadığını belirterek Pazartesi gününe kadar sorun çözülmezse Teknecik Elektrik Santrali‘ni kapatacaklarını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, santralde kullanılan yakıt nedeniyle çalışanların sağlık riski yaşadığını belirterek Pazartesi gününe kadar sorun çözülmezse Teknecik Elektrik Santrali‘ni kapatacaklarını açıkladı. Açıklama şöyle:

Son kez uyarıyoruz. Uzmanların ve El-Sen’ in bütün uyarılarına rağmen Teknecik Elektrik Santrali’nde kullanılan yakıt nedeni ile sağlık riski yaşayan Santral çalışanlarımızın artık çalışamayacak duruma geldiklerini tüm yetkililere duyuruyoruz.

Çok kötü koşullarda üretimi devam ettirmeye çalışan arkadaşlarımız artık üretimi devam ettirmede büyük zorluklarla karşılaşmaktadırlar.

Bu nedenle Pazartesi (13.09.2021) gününe kadar bu sorun çözülmezse Teknecik Elektrik Santrali’ni kapatacağız.

Bizim için çalışanlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Emekçi kardeşlerimizi sağlıksız koşullarda çalıştıran anlayışı da şiddetle kınıyoruz

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık