AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaPatlama, proje dışında asker için yol yapımı sırasında mı oldu?

Hamitköy’de bugün saat 17 civarında atış alanı içinde bırakıldığı veya unutulduğu iddia edilen bir patlayıcının patlaması sonucu bölgede bulunan 5 işçi ağır şekilde yaralandı. İşçilerin vücutlarında çeşitli parçalı yaralar oluştu. Bir işçinin sağ bileğinden itibaren eli koptu. GazeddaKıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre olay atış alanının içinde gerçekleşti. Bölgedeki yol çalışmalarını yapan şirketin proje dışında kalan fakat askerin atış alanının içinden geçen yolları da döktüğü ve olayın bu işlemler gerçekleşirken meydana geldiği iddia edilmekte. İşçiler Yakın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hamitköy’de bugün saat 17 civarında atış alanı içinde bırakıldığı veya unutulduğu iddia edilen bir patlayıcının patlaması sonucu bölgede bulunan 5 işçi ağır şekilde yaralandı. İşçilerin vücutlarında çeşitli parçalı yaralar oluştu. Bir işçinin sağ bileğinden itibaren eli koptu.

GazeddaKıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre olay atış alanının içinde gerçekleşti. Bölgedeki yol çalışmalarını yapan şirketin proje dışında kalan fakat askerin atış alanının içinden geçen yolları da döktüğü ve olayın bu işlemler gerçekleşirken meydana geldiği iddia edilmekte.

İşçiler Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Polisten veya askerden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Askeri atış alanının çevresinde meydana gelen patlama bir kez daha atış alanlarının yaşam alanlarına ve insana yönelik tehdit unsuru içerdiğini bir kez daha göstermekte.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık