AktüelÖzel Haber“Paşa Paşa, Padişahım Çok Yaşa”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in, tatil için Baf havalanından uçması sosyal medyada günlerce tartışılmıştı. Çeler gerek sağ kesimden gerekse de asgari ücreti belirlemeden tatile çıktığından dolayı sol kesimden ciddi bir tepki almıştı. Geçtiğimiz gün ise YDP milletvekili Bertan Zaroğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Sayın bakan Zeki çeler’e Teklifimdir; Ürdün tatilinden Dönüşte baf havaalanını kullanarak Rum propagandasına malzeme olmasın ve Ercan havaalanını kullansın. Tatilden dönüş biletini milletvekili maaşımla ben karşılayayım..” ifadelerini kullanmıştı. Bunun...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 5, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in, tatil için Baf havalanından uçması sosyal medyada günlerce tartışılmıştı. Çeler gerek sağ kesimden gerekse de asgari ücreti belirlemeden tatile çıktığından dolayı sol kesimden ciddi bir tepki almıştı.

Geçtiğimiz gün ise YDP milletvekili Bertan Zaroğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Sayın bakan Zeki çeler’e Teklifimdir; Ürdün tatilinden Dönüşte baf havaalanını kullanarak Rum propagandasına malzeme olmasın ve Ercan havaalanını kullansın. Tatilden dönüş biletini milletvekili maaşımla ben karşılayayım..” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine ise Çeler, Zaroğlu’na yine sosyal medyadan karşılık vererek paşa paşa askerlik yaptığını ifade ederek bununla övünmüştü.

 

Zeki Çeler’in bu paylaşımı ise milliyetçi bir vekile yine aynı milliyetçi kalıplar içinde cevap vermesinden dolayı tepki çekti. Özellikle sosyal demokrat partinin vekilinin “paşa paşa askerlik yaptık” ifadesiyle hem ataerkil hem militarist hem de milliyetçi bir dil kullanması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Çeler’in hem tartışma seviyesi hem de Bertan Zaroğlu ile aynı kalıplar içinde düşünmesi eleştirildi.

İşte Afrika gazetesi sahibi Şener Levent’in de katıldığı o yorum:

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık