AktüelGazedda'nın GündemiPartneriyle yaşayan Yunan vatandaşı “izinsiz ikamet ettiği” gerekçesiyle tutuklandı!

Kıbrıs’ın kuzeyinde partneriyle yaşayan ve geçişler kapatıldığı için güneye geri dönüş yapamayan Yunan vatandaşı Apostolis Koskinas, “kktc’de izinsiz ikamet ettiği” gerekçesiyle tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde partneriyle yaşayan ve geçişler kapatıldığı için güneye geri dönüş yapamayan Yunan vatandaşı Apostolis Koskinas, “kktc’de izinsiz ikamet ettiği” gerekçesiyle tutuklandı. Mahkemeye çıkarılan Koskinas, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Mağusa’da partneri ile beraber kalan Apostolis Koskinas, hakkında yapılan bir ihbar üzerine evinde tutuklandı. Polis yaptığı soruşturmada Koskinas’ın “izinsiz” olarak Kıbrıs’ın kuzeyinde ikamet ettiğini belirledi.

GazeddaKıbrıs’ın konuyla ilgili edindiği bilgide, koronavirüs nedeniyle güneye geçemeyen ve Ekim ayından beri partneriyle birlikte Mağusa bölgesinde yaşayan Apostolis Koskinas, polisin aldığı ihbar üzerine tutuklandığı belirlendi. Ekim ayında kuzeye geçiş yapan Koskinas’ın vizesinin koronavirüs gerekçe gösterilerek 30 günlük olarak uygulandığı da öğrenilirken, Koskinas’ın Kasım ayında güneye geçmeye çalıştığı ancak geçişine izin verilmediği ve o günden beri de partneriyle birlikte Mağusa’da kaldığı öğrenildi.

Yapılan ihbar üzerine tutuklanarak dün sabah saatlerinde Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Koskinas, “kktc’de izinsiz ikamet ettiği” gerekçesiyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Kıbrıs Postası’ndan Nadire Bahadi’nin haberine göre, Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, 28 Ocak 2021 tarihinde alınan bir ihbar üzerine zanlı Apostolis Koskinas’ın Mağusa’daki evinde arama yapıldığını söyledi. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Saydağ, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık