AktüelPolitikaPartilerin ikili diyaloğunun 30’uncu yılı

Güney Kıbrıs’taki Slovakya Büyükelçiliği, Kıbrıs’ta siyasi partilerin ikili diyaloğunun 30. yılı münasebetiyle ara bölgede bir kutlama düzenleyeceğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın güneyindeki Slovakya Büyükelçiliği, Kıbrıs’ta siyasi partilerin ikili diyaloğunun 30. yılı münasebetiyle ara bölgede bir kutlama düzenleyeceğini açıkladı.

Slovakya Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlik Lefkoşa ara bölgedeki Chateau Status Restoran’da 10 Haziran saat 16.00’da düzenlenecek. Slovakya’nın Dışişleri ve Avrupa Bakanı Miroslav Lajcak da etkinlikte hazır bulunacak.

Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partilerin diyaloğuna ilişkin konuşma 17.30’da yapılacak.

11 Haziran günü ise 09.00- 13.30 arası yine Chateau Status restoranda uluslararası katılımlı bir panel gerçekleştirilecek.

Panelde “İki toplumlu liderler ile Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk partilerin temsilcilerinin diyaloğunun iki toplumun siyasi liderlerinin müzakerelerindeki ilerlemesine etkisi” ve “Siyasi partilerin iki toplumlu diyaloğu ve Kıbrıs’taki sivil toplum ile etkileşim faaliyetlerinde güven artırıcı önlemlerin önemi” tartışılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık