AktüelEkonomi Politik‘Para aklama’ kararnamesi geri çekildi

Azınlık Hükümeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) tarafından Anayasa Mahkemesi’ne taşınan ve ‘kara para aklama yasası’ olarak bilinen, Yasa Gücünde Kararname‘yi sessiz sedasız geri çekti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Azınlık Hükümeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) tarafından Anayasa Mahkemesi’ne taşınan ve ‘kara para aklama yasası’ olarak bilinen, Yasa Gücünde Kararname‘yi sessiz sedasız geri çekti.

Azınlık Hükümeti Bakanlar Kurulu tarafından geçtiğimiz ay Yasa Gücünde Kararname ile yürürlüğe koyulan ve toplumun tüm kesimlerinden tepki çeken ‘Nakdi Varlıklarla İlişkin Mali Düzenleme Hakkında Yasa Gücünde Kararname‘yi’ yürürlükten kaldırdı.

CTP ve TDP’nin Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığı kararnamenin, hem içeriği hem de meclise gelmeden çıkarılmış olması sebebiyle, mahkeme tarafından iptal edilme ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık