koronavirusPandemiden kar elde edilmesine hayır! Herkes için aşı ve tedavi!

Pandemiyle karşı karşıya kalan herkesin tedavi hakkı vardır. Toplu tehditlere toplu olarak karşı koyulması gerekir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Pandemiyle karşı karşıya kalan herkesin tedavi hakkı vardır. Toplu tehditlere toplu olarak karşı koyulması gerekir.

Dünyanın dört bir yanındaki araştırmacılar genellikle kamu fonlarından kaynaklarla aşılar ve tedaviler geliştirmek için çalışıyorlar. Patentler gibi telif haklarının herkesin aşılara ve tedavilere hızlı erişimini kısıtlamaması gerekir. COVID-19 ile ilgili teşhis, tedavi ve aşılara garantili erişimin sağlanmasını istiyoruz.

Büyük ilaç şirketleri bu pandemiden insanların sağlığının aleyhine kazanç sağlamamaları gerekir. 1990’lı yıllarda çok uluslu ilaç şirketleri ürünlerine fahiş fiyatlar uygulamak için HIV tedavisi patentlerini kullandılar. Milyonlarca insan hayatını kaybetti. Nelson Mandela liderliğindeki Güney Afrika hükümeti zorunlu yetkilendirmeyi kullanarak patentlere son verdi ve uygun fiyatlı ve kaliteli eşdeğer genel ilaçların yolunu açtı.

AB kamu sağlığını özel sektörün kazanç elde etmesinin üstünde tutmak zorundadır.

Avrupa Komisyonu pandemiye karşı aşıları ve tedavileri herkesin erişimine açık bir kamu nimeti haline getirmeyi garanti etmelidir.

#Right2Cure #NoProfitonPandemic

Bu imza kampanyası Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol (GUE/NGL) ve aşağıdaki partiler tarafından desteklenmektedir:

PTB-PVDA (Belçika), Podemos (İspanya), Izquierda Unida (İspanya), EH Bildu (AB), France Insoumise (Fransa), PCF (Fransa), AKEL (Kıbrıs), Die Linke (Almanya), KSČM (Çekya), Rifondazione (İtalya), Sinn Féin (İrlanda), SP (Hollanda), Potere al Popolo (İtalya).

İmza kampanyasına katılım için: https://www.right2cure.eu/en

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık