koronavirus“Pandemi olağanüstü hal kapsamının dışına çıktı”

Koronavirüs salgınının yayılmasıyla ilgili durumun kötüleştiğini söyleyen Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, 'pandemi olağanüstü hal kapsamının dışına çıktı' dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasıyla ilgili durumun kötüleştiğini duyurdu.

Dünya Sağlık Asamblesi’nin 73. oturumunda konuşan Ghebreyesus, “Sağlık alanındaki olağanüstü hal koşullarında insanları korumaya kararlıyız, ama Kovid-19 pandemisi artık olağanüstü halin kapsamı dışına çıkmıştır” ifadesini kullandı.

Pandeminin, diğer bulaşıcı hastalıklarla mücadeleyi olumsuz etkilemeye devam ettiğinin altını çizen Ghebreyesus, Kovid-19 aşısını “özel bir meta değil, küresel bir nimet” olarak görmeye çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık