koronavirusUncategorizedPandemi Merkezi’ndeki doktorlara test yapılıyor mu?

Mart ayından beri gece gündüz demeden gerek temaslı takip ekibinde, gerekse pandemi merkezinde emek veren doktorlara test yapılıyor mu?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Mart ayından beri gece gündüz demeden gerek temaslı takip ekibinde, gerekse pandemi merkezinde emek veren doktorlara test yapılıyor mu?

Koronavirüsün tüm dünyada yarattığı panik devam ederken, sağlık alanında çalışan profesyoneller, salgınla mücadelede bir adım bile geri durmadılar… Peki, koronavirüs salgının Kıbrıs’a geldiği Mart ayından beri, ek mesai dahi almadan çalışan doktorların bireysel sağlık koşulları ile ilgili hükümet ne adım atıyor?

Sürecin başından beri Pandemi merkezinde 11, temaslı takip ekibinde ise 20 sağlık profesyoneli ile hizmet vermeye çalışan emekçiler, 200 civarında pozitif hasta, 700 civarında temaslı takibi yanında her gün poliklinik, acil servis, göğüs ve enfeksiyon bölümündeki görevlerine koşmak zorunda kalıyor.

Haber Kıbrıs’ın özel haberinde, Göğüs ve Enfeksiyon Bölümü’nde görevli 11 doktor önümüzdeki 24 saatte var olan sorunlar çözülmez, doktor ve hemşire sayısı artırılmaz, Covid-19 hasta sayısının çok altında kalan yatak sayısı artırılmaz ve Sağlık Bakanlığı’nca uygulanan baskı geri çekilmezse “pandemideki görevlerini bırakarak” diğer servis görevine geri dönme kararı aldığı da belirtilirken, 7 ay gibi bir süredir pandemi kriziyle boğuşan doktorların test yapıp yapmadığı ise soru işareti olarak kaldı.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgiler, doktorların 7 aydır herhangi bir teste tabii tutulmadığı yönünde…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık