koronavirusPandemi hastanesi için talep edilen 45 gün doldu

Sağlık Bakanlığı, yeni pandemi hastanesi için istediği 45 günlük süre geçtiğimiz gün doldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 30, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanlığı, yeni pandemi hastanesi için istediği 45 günlük süre geçtiğimiz gün doldu.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin bulunduğu arazide 6 bin metrekarelik kapalı alan içerisine inşa edilmesi planlanan pandemi hastanesinin, acil servis, yoğun bakım, ameliyathane, tomografi ve laboratuvar servisi ile birlikte toplam 92 oda, 182 yatak kapasiteli olması da planlanmaktaydı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin 45 günde tamamlanacağını duyurduğu hastane ile ilgili bir çivi bile atılmadı.

Pandemi Hastanesi’nin proje sunumu 13 Nisan’da Sağlık Bakanlığı’nda Başbakan Ersin Tatar’ında katıldığı bir toplantıda gerçekleştirilmişti. Hafif çelik konstrüksiyon sistemi ile inşa edilmesi planlanan hastane binasının toplam 45 günde bitirilmesi hedeflenmekteydi. COVID-19 nedeniyle yapımına gerek duyulan pandemi hastanesi, ileride yine sağlık alanında kullanılmak üzere de projelendirilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık