AktüelGazedda'nın GündemiÖzyiğit: Yapılanlar tüm Kıbrıs Türk halkına yönelik

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, 4.Cumhurbaşkanlığı Mustafa Akıncı’nın Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Ali Bizden‘in Türkiye‘ye alınmamasını, müdahale, baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamaların son kanıtı olarak değerlendirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, 4.Cumhurbaşkanlığı Mustafa Akıncı’nın Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Ali Bizden‘in Türkiye‘ye alınmamasını, müdahale, baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamaların son kanıtı olarak değerlendirdi.

Sosyal meya hesabından açıklama yapan Özyiğit, bu yapılanın, sadece Sn. Akıncı’nın yakın çalışma arkadaşlarına yönelik değil, tüm Kıbrıs Türk halkına yönelik olduğunu söyledi.

Özyiğit’in açıklamasının tamamı şu şekilde:

“4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın basın sorumlusu olarak görev yapan Ali Bizden ‘in dün gece Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Türkiye’ye girişi engellenerek, telefonuna ve parasına el konuldu.

Hakkında hiçbir yargı kararı bulunmayan birisine yapılan bu uygulama müdahale, baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamaların sürdüğünün en son kanıtıdır.

Bu yapılanlar sadece Sn. Akıncı’nın yakın çalışma arkadaşlarına yönelik değil, bilinsin ki tüm Kıbrıs Türk halkına yöneliktir. Bu tür uygulamaların iki ülke arasındaki ilişkileri germekten başka bir işe yaramadığı da tecrübeyle sabittir.

Şu çok iyi bilinsin ki, insan haklarına, ifade özgürlüğüne ve en önemlisi kendi irademize sahip çıkma, kendi kendimizi yönetme mücadelemiz, bu tür uygulamalarla sindirilemeyecek kadar güçlüdür ve her şeye rağmen kararlılıkla sürecektir.

Hükümet (eğer varsa) konuyla ilgili gerekli girişimleri yaparak vatandaşlarını bu tür uygulamalara maruz kalmaktan kurtarmalıdır.

Ve Sn. Tatar kendi insanınıza yönelik bu uygulamalara daha ne kadar sessiz kalacaksınız. Sizin tuttuğunuz yol bu olabilir ama biliniz ki bu yol Kıbrıs Türk halkının yolu değildir.

Müdahaleyle, tehditle, baskıyla ve anti-demokratik uygulamalarla dolu bu yol yürünecek değil, utanılacak bir yoldur

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık