AktüelMedya OdasıÖzyiğit: Nedeni geçici 10’uncu madde

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit Meclis’te Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili söz alarak, tarihi tekrar okuma durumuyla karşı karşıya olunduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit Meclis’te Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili söz alarak, tarihi tekrar okuma durumuyla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Özyiğit, 25 yıl önce yaşanan ve herkesi kahreden olayla ilgili oluşturulan komitelerin nelere ulaşıp ulaşamadığının önemli olduğunu belirtti.

Cemal Özyiğit, dönemin Başbakanı Hakkı Atun’un “polisten gerekli bilgileri alamadım” dediğine işaret etti.

Bunun nedeninin geçici 10’uncu madde olduğunu söyleyen Özyiğit, “Gelin bunları masaya yatıralım..  Vesayet rejiminin bu işin üzerini örttüğüne inanıyorum” dedi.

Galip Mendi’nin açıklamalarına işaret eden Özyiğit, itiraflarla birlikte bu işin artık sonuçlandırılması gerektiğini söyledi.

Kendisinin de bir takım kişiler tarafından tehdit edildiğini ve polise şikayette bulunduğu halde sonuç alınmadığını kaydeden Özyiğit, araçlara bombalar konduğunu belirtti.

Özyiğit, “Gelin bu araştırmaları derinlemesine yapalım, hiçbir şey karanlıkta kalmasın” dedi.

Yapılan açıklamalara işaret eden Özyiğit, gerçeklerin gün ışığına çıkarılmasını sorumlu olanların cezalandırılmasını istedi.

Özerk sivil demokratik bir polis teşkilatı için gerekenin yapılmasını isteyen Özyiğit, sadece Kutlu Adalı cinayeti değil, kara para ve uyuşturucuya dair açıklamaların da araştırılması gerektiğini dile getirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık