AktüelEkonomi PolitikPolitikaÖzyiğit: “Kamplara devam, görevlinin uzaklaştırılmasını istedik”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Çanakkale kampı sırasında Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği tarafından görevlendirilen bir kişinin çocuklara hakaret yağdırmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Özyiğit sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Çanakkale Kamplarına öğrenci göndermeye devam edeceklerini ima ederek, bir kez daha hakaret eden görevlinin bu etkinliklerde görev almayacağını açıkladı. Özyiğit’in açıklamasının altında ise pek çok kişi eleştiri içerikli mesajlar gönderirken, Çanakkale kampalarına öğrenci gönderilmesine devam edileceğine de tepki gösterdi. İşte Cemal Özyiğit’in paylaşımı:  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 14, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Çanakkale kampı sırasında Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği tarafından görevlendirilen bir kişinin çocuklara hakaret yağdırmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Özyiğit sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Çanakkale Kamplarına öğrenci göndermeye devam edeceklerini ima ederek, bir kez daha hakaret eden görevlinin bu etkinliklerde görev almayacağını açıkladı.

Özyiğit’in açıklamasının altında ise pek çok kişi eleştiri içerikli mesajlar gönderirken, Çanakkale kampalarına öğrenci gönderilmesine devam edileceğine de tepki gösterdi.

İşte Cemal Özyiğit’in paylaşımı:

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©