AktüelEkonomi PolitikÖzyiğit: Hükümet, ülkenin geleceğinden çaldı

Toplumcu Demokrat Parti (TDP) Genel Başkanı, Cemal Özyiğit, hükümetin son anda bile nisap sorunu ile devam ettiğini, ‘zorlamayla’ götürmeye çalıştığını dile getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumcu Demokrat Parti (TDP) Genel Başkanı, Cemal Özyiğit, hükümetin son anda bile nisap sorunu ile devam ettiğini, ‘zorlamayla’ götürmeye çalıştığını dile getirdi.

Özyiğit, UBP-DP-YDP azınlık hükümetinin karar ve uygulamaları ile Kıbrıs Türk halkının ve ülkenin geleceğinden çaldığını vurguladı.

Koltukta kalmak uğruna her türlü yasa dışılığı yapan, oyunlar oynayan hükümetin halkın sorunlarını çözemediği gibi öyle bir gailesi de olmadığını belirten Özyiğit, “Koltukta daha fazla kalma adına yasa dışı kararlar alan, yasa dışı şekilde hayat pahalılığı ödeneğini durdurmaya çalışan, erken seçimle ilgili Ad Hoc komite oluşturan hükümet, son olarak 500 milyon dolarlık borçlanma yapmıştır. Hükümet aldığı her kararda, attığı her adımda ülke insanının geleceğinde çalmaya devam ediyor” dedi.

“Bu iş böyle gitmez”

Kurulduğu günden itibaren zorlama bir şekilde yoluna devam etmeye çalışan hükümetin gelinen aşamada meclisi bile toplayamayacak duruma geldiğini belirten Özyiğit, “Bu iş böyle gitmez, gitmemeli.

Aslında bunun herkes de farkında ama inat ve ısrarla halk yararına icraat yapılamayacağını bile bile bu yapı sürdürülmeye çalışılmaktadır” dedi.

“Tatar, aynı nakaratı tekrarladı”

Özyiğit, “Bizim bakanlarımızın açıklaması gereken şeyleri, karşı bina açıklıyor. Çok yazık…” şeklinde konuştu. Sağlıkta aşı ve aşılama sayısında ciddi ilerleme kaydedildiğini dile getiren Özyiğit, katkı koyanlara teşekkür etti.

Özyiğit, Kıb-Tek’te akaryakıt ihalesine değinerek, Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’dan detaylı açıklama istedi.

Türkiye’den bütçeye 200-250 milyon TL geldiğini, birkaç ay ödemelerdeki açığı kapatmaya anca yeteceğini dile getiren Özyiğit, sonrasında iç borçlanmaya yönelineceğini belirtti.

Özyiğit, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Brüksel ziyaretine de değinerek, “Tatar, aynı nakaratı tekrarladı” şeklinde konuştu.

Özyiğit, “Esas zemin, BM parametreleri ve müzakerelerin olduğunu kaydederek, “Çözüm, dünya barışına önemli hizmette bulunacak” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık