AktüelGazedda'nın GündemiÖzkıraç’a Türkiye’de dava açıldı

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Kubilay Özkıraç’ın hakkında Türkiye Cumhuriyeti bir dava açtı. TC’nin Lefkoşa’daki Büyükelçiliği davayı tebliğ etmek için Kubilay Özkıraç’ı elçiliğe çağırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Kubilay Özkıraç’ın hakkında Türkiye Cumhuriyeti bir dava açtı. TC’nin Lefkoşa’daki Büyükelçiliği davayı tebliğ etmek için Kubilay Özkıraç’ı elçiliğe çağırdı.

Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nden gelen bir tebliği iletmek için TC Büyükelçiliği posta yoluyla Kubilay Özkıraç’a çağrıda bulundu. Özkıraç’ın 30 gün içinde TC Elçiliği’ne başvurarak tebliği alması isteniyor. Özkıraç’ın başvuru yapmaması halinde tebliğ yapılmış kabul edilecek.

Konuyla ilgili bugün açıklama yapan Özkıraç, elçilikten bir kişinin kendisine geldiğini ve kendisini Elçiliğe davet ettiğini ifade ederek, “bana bir mektup tebligat edeceklerini söyledi. Sanırım Türkiye’de hakkımda dava açıldı. 2016’dan bu yana Türkiye’ye gitmiyorum” dedi. Sürekli tehdit edildiklerini de söyleyen Özkıraç, Facebook’tan “saçma sapan” mesajlar aldıklarını ancak korkmadıklarını da söyledi.

Özkıraç’a 2016 yılında Afrika Gazetesi’ne yazdığı yazıdan dolayı dava okunduğu söyleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık