AktüelEkonomi PolitikÖzkıraç: Herkes haddini ve yerini bilecek

EL-SEN Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özkıraç, Kıbrıs Türk Elektirk Kurumu Yönetim Kurulu ile bağlı bulunduğu Ekonomi ve Enerji Bakanının verdikleri sözleri tutmamakla birlikte, tüm söylemlerinin tam tersini yaptıklarını belirterek, “Ülkenin en stratejik kurumu üzerinde oynan oyunlara artık bir son verilmedir. Sendika olarak bu oyunları bozmak için bugün itibarıyla radikal kararlar almış bulunmaktayız” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

EL-SEN Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özkıraç, Kıbrıs Türk Elektirk Kurumu Yönetim Kurulu ile bağlı bulunduğu Ekonomi ve Enerji Bakanının verdikleri sözleri tutmamakla birlikte, tüm söylemlerinin tam tersini yaptıklarını belirterek, “Ülkenin en stratejik kurumu üzerinde oynan oyunlara artık bir son verilmedir. Sendika olarak bu oyunları bozmak için bugün itibarıyla radikal kararlar almış bulunmaktayız” dedi.

Altında imzası bulunan Toplu İş Sözleşmesi’ne uyulmaması, topluma hizmet edebilmek için gerekli olan malzemelerin ısrarla alınmaması, teknik personel eksikliği olmasına rağmen istihdam yapılmaması, yıllardır sözler verilmesine ve anlaşmalar yapılmasına rağmen ihtiyaç olan jenaratörlerin alınmaması ve son olarak kamu ihale yasasına aykırı bir şekilde defalarca akaryakıt ihalelerinin iptal edilerek TPIC’ten yüksek rakamlara yakıt alımına gidilmesi tarafımızca kabul edilmezdir.

Ne sendika ne de kurum çalışanları olarak biz bu usulsüzlüklerin bir parçası olmayacağız.

Yasadışılıkları görmezden gelerek KIB-TEK’in zarara uğratılmasına izin vermeyeceğiz. Kimsenin bu kurumu hiçleştirmeye ve işlevsizleştirmeye gücü yetmedi, yetmeyecektir de!

Tam da bu nedenlerle KIB-TEK’te bulunan bazı komitelerdeki üyelerimizi geri çekmiş durumdayız. Ayrıca yasadışı bir şekilde ihalesiz akaryakıt alımı iptal edilmediği, gerekli istihdamlar yapılmadığı, ihtiyaç olan malzemeler alınmadığı, TİS’e uygun hareket edilmedği ve jenaratör yatırımı yapılmadığı takdirde genel grev dahil tüm yasal eylemlere başvuracağımızı an itibariyle ilan ederiz.

Kıbrıs Türk Elektirk Kurumu kimsenin babasının malı değil bu toplumun en değerli ve stratejik varlığıdır, EL-SEN de bu varlığın en güçlü koruyucusudur. Herkes haddini ve yerini bilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık