AktüelEkonomi PolitikÖzkıraç: Her alanda çalışan eksikliği yaşanıyor

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (Kıb-Tek), daha iyi hizmet verebilmesi ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için mevcut eksikliklerin derhal giderilmesi amacıyla Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve KIB-TEK Yönetim Kurulu’na çağrıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (Kıb-Tek), daha iyi hizmet verebilmesi ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için mevcut eksikliklerin derhal giderilmesi amacıyla Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve KIB-TEK Yönetim Kurulu’na çağrıda bulundu.

Sendika Genel Başkanı Kubilay Özkıraç, yaptığı açıklamada mevcut sıkıntıları dile getirdi. Özkıraç, uzun süredir sayaç konusunda sıkıntı yaşayan kurumun boş evlerden sayaç söküp ihtiyaç olan yerlere takviye yapmak zorunda bırakıldığını öne sürerek, sayaç ve eksik malzeme alımının yapılmasını talep etti.

Bir kesim çalışanın emekliye çıkması ve çalışma alanının her geçen gün artması nedeniyle her alanda çalışan eksikliği yaşandığını da belirten Özkıraç, gereken niteliklerde istihdam talebine bulundu.

Özkıraç, en büyük ihtiyaç olan jeneratör yatırımı için geç kalındığını ileri sürerek, uzmanların görüşleri doğrultusunda kuruma gerekli yatırımlar yapılması gerektiğini belirtti.

Özkıraç şunları kaydetti:

“İyi niyetle hem Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na, hem de KIB-TEK Yönetim Kurulu’na kamuoyu aracılığı ile çağrı yapıyoruz. Önceliğimiz diyalog yoluyla bu eksikliklerin tamamlanmasıdır. Aynı hassasiyeti ilgili makamların da göstermesini bekliyor, konunun bu zor dönemde eylemsel boyuta geçmemesi için adım atılmasını talep ediyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık